Lokalizacja

Parkowe osiedle położone jest u zbiegu ulic Parkowej i Kierbedzia, w Ożarowie Mazowieckim. Położenie osiedla zapewnia komfort i spełnienie oczekiwań najbardziej wybrednych, oczekujących spokojnego i harmonijnego życia w połączeniu z bliskością natury oraz uwielbiających aktywnie spędzać wolny czas. Zapewnia to bezpośrednia bliskość: fitness parku, placu zabaw dla dzieci, boisk sportowych oraz ładnie zagospodarowanego parku z wydzielonymi miejscami na grill czy ognisko, w cieniu drzew.

Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka w kilkusetmetrowej odległości zbiornik wodny mający w swojej ofercie zarówno wędkowanie jak też rowery wodne czy spokojne delektowanie się z obszernego pomostu widokiem wodnych kwiatów czy ptaków, wypatrywanie ryb czy też po prostu korzystanie z uroków słońca.

Dla zwolenników mocniejszych wrażeń usługi oferuje strzelnica, gdzie swoje umiejętności mogą sprawdzić zarówno miłośnicy broni krótkiej jak też długiej, początkujący jak i zaprawieni w bojach weterani.

Na dzieci czekają w odległości 300 metrów nowo oddana do użytku szkoła i przedszkole. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się w odległości 400 metrów. Centra handlowe jak też kryty basen to dystans nie większy niż dwa kilometry. Usytuowany w odległości 300 m przystanek autobusu linii 713 zapewnia komunikację z Warszawą Przystanek PKS przy ul. Poznańskiej, głównej arterii komunikacyjnej miasta – 400 m. Planowana stacja Metra Warszawa Mory w odległości 7 km – dojazd autobusem zajmuje około 15 minut. Na ceniących sobie podróże koleją w odległości 2 km czeka stacja PKP, w przyszłości planowane połączenie ze stolicą SKM (Szybka Kolej Podmiejska). Dla zmotoryzowanych wiele opcji dojazdu do stolicy m.in.: drogą N92, A2 czy S8. Nie wspomnę o miłośnikach rowerów, którzy mogą w pełni wykorzystać istniejące ścieżki rowerowe by dojechać chociażby do Puszczy Kampinoskiej.

Ożarów Mazowiecki

 

 

Pierwsze wzmianki o Ożarowie pojawiły się już w czasach Kazimierza Wielkiego w 1342 roku. Ich potwierdzeniem są pozostałości dawnych parków dworskich oraz wciąż jeszcze widocznych w krajobrazie dworków szlacheckich. W roku 1958 Ożarów stał się osiedlem, natomiast 1.01.1967 r. otrzymał prawa miejskie.

Obecnie Ożarów Mazowiecki jest prężnie rozwijającą się gminą podwarszawską, w której rozwija się gospodarka mieszkaniowa, ogrodnictwo, nieuciążliwy przemysł oraz logistyka. Infrastruktura Gminy daje duże możliwości dla rozwoju wszelkiego rodzaju przedsiębiorczości. Dogodne położenie, uzbrojone wolne tereny inwestycyjne sprawiają, że Ożarów Mazowiecki z dnia na dzień stał się wyjątkowym miejscem dla inwestorów. W Broniszach znajduje się największy w Polsce Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy. Atuty gminy doceniło również kilkanaście dużych firm polskich i zagranicznych, lokując tu swój kapitał.

Walory krajoznawcze miasta i gminy, na które składają się obiekty historyczne i zabytkowe (dworki i parki podworskie, liczne obiekty sakralne oraz zabudowy przemysłowej), a także osobliwości przyrody, są atutem i atrakcją tego obszaru. Dzisiejsza gmina Ożarów Mazowiecki położona w centrum województwa mazowieckiego zajmuje powierzchnię 71,34 km 2 . Mieszka tu 22 tysiące osób. W samym Ożarowie Mazowieckim – prawie 10 tysięcy.

Miasto położone jest na ważnym szlaku komunikacyjnym – jaki tworzą międzynarodowe drogi: linia kolejowa i droga krajowa nr 92 na trasie Warszawa – Poznań– Berlin. Bliskość stolicy jest atutem pozwalającym kształtować gospodarczą strategię rozwoju miasta i gminy, natomiast sąsiedztwo czystych terenów Puszczy Kampinoskiej zachęca do ekologicznego podejścia do tego rozwoju.

Wszystko to powoduje, że miasto i gmina Ożarów Mazowiecki jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się w niej na stałe. Na przyjeżdżających gości czeka wiele atrakcji, od wielu historycznych miejsc i budowli poczynając, a na atrakcjach sportowo – rekreacyjnych i kulturalnych kończąc.

źródło: https://turystyka.ozarow-mazowiecki.pl/